# # # #

Czech Traditional Karate Association is proud to host the XXXI. European Traditional Karate Championship. This event is to be held from 5th - 8th of December 2013 in Prague. We would like to invite all competitors, judges, coaches, representatives and spectators to join this event.

#
Information
RSS
Back

31st Championship Results

185 participants from 14 countries (Armenia, Czech Republic, France, Germany, Israel, Italy, Lithuania, Moldova, Poland, Romania, Russia, Slovenia, Ukraine, United Kingdom) competed on the 7th and 8th December 2013 in Prague.

CATEGORY GOLD SILVER BRONZE BRONZE II.
NAME STATE NAME STATE NAME STATE NAME STATE
Seniors KATA IND M Kwiecinski Witold POL Janusz Pawel POL Gevorgyan  Tigran ARM
Seniors KATA IND W Zabrocka Malgorzata POL Marciniak Justyna POL Tsarova Natalia UKR
Seniors KUMITE IND M Stasiak Damian POL Stepan Jakub CZE Wojcik Lukasz POL Zibutis Dominykas LTU
Seniors KUMITE IND W Marciniak Justyna POL Depta Maria POL Mohlala Tanja DE Tsarova Natalia UKR
Seniors KOGO KUMITE M Stasiak Damian POL Kawecki Kasper POL Iemets Iurii UKR Mackonis Paulius LTU
Seniors KOGO KUMITE W Depta Maria POL Lewandowska Anna POL Aladaityte Dovile LTU Hubatsch Kathrin DE
Seniors FUKUGO M Radwanski Lukasz POL Wajda Rafal POL Neupokoev Petr RUS Pucha Volodymyr UKR
Seniors FUKUGO W Marciniak Justyna POL Zabrocka Malgorzata POL Tsarova Natalia UKR Sasovets Nina RUS
Seniors ENBU M-M Klebek Jan, Skwarski Bartosz POL Iemets Iurii, Veretokhhin Rostyslav UKR Zibutis Dominykas, Zibutis Kristijonas LTU
Seniors ENBU M-W Lewandowska Anna, Wanat Mateusz POL Tsarova Natalia, Iemets Iurii UKR Kleiblova Klara, Holotik Jakub CZE
Seniors KUMITE TEAM M Klebek Jan, Radwanski Lukasz, Stasiak Damian, Wojcik Lukasz POL Zibutis Dominykas, Zibutis Kristijonas, Cerska Paulius, Mackonis Paulius LTU Pucha Volodymyr, Sergienko Igor, Iemets Iurii, Galieiev Arsen UKR Stepan Jakub, Vagner Petr, Riha Martin, Holotik Jakub CZE
Seniors KATA TEAM M Janusz Michal, Janusz Pavel, Wajda Rafal POL Iemets Iurii, Pucha Volodymyr, Galieiev Arsen UKR Motiejunas Norbertas, Akimov Vadim, Sarkis Arnoldas LTU
Seniors KATA TEAM W Kargbo Katrin, Mleko Anna, Musial Joanna POL Kleiblova Klara, Janusova Martina, Kretikova Zuzana CZE Barnaba Francesca, Mengotti Paola, Zerial Francesca Italy
Youth KATA IND M Glab Jakub POL Golubchikov Gennady RUS Balinskis Denis LTU
Youth KATA IND W Gorzka Aleksandra POL Sajdutka Agnieszka POL Shevchenko Kristina UKR
Youth KUMITE IND M Rojowski Dawid POL Bezsmertnyi Viktor UKR Ventura Tomas CZE Heger Richard CZE
Youth KUMITE IND W Sajdutka Agnieszka POL Zalecinska Alicija POL Venturova Hana CZE Kleiblova Tereza CZE
Youth FUKUGO M Bezsmertnyi Viktor UKR Glab Jakub POL Konieczny Tomasz POL Mamikonyan Narek ARM
Youth FUKUGO W Gorzka Aleksandra POL Sajdutka Agnieszka POL Baltrusaityte Juste LTU Levenets Viktoriia UKR
Youth ENBU M-M Bezsmertnyi Volodymyr, Bezsmertnyi Viktor UKR Medynski Maciej, Szelagowski Mateusz POL Mamikonyan Narek, Eghiazaryan Gor ARM
Youth ENBU M-W Sajdutka Agnieszka, Szelagowski Mateusz POL Shevchenko Kristina, Peretiatko Dmytro UKR Venturova Hana, Heger Richard CZE
Youth KATA TEAM M Glab Jakub, Szelagowski Mateusz, Zwierchowski Adrian POL Bezsmertnyi Volodymyr, Bezsmertnyi Viktor, Stetskov Andrii UKR Zizas Lukas, Tatol Eryk, Guobis Sarunas LTU
Youth KATA TEAM W Gorzka Aleksandra, Nowak Gabriela, Sajdutka Agnieszka POL Kleiblova Tereza, Juranova Hana, Venturova Hana CZE Klunichenko Tetiana, Levenets Viktoriia, Yantsevych Yevheniia UKR
Juniors KATA IND M Buzinskiy Yevhen UKR Kardas Konrad POL Buczek Krzysztof POL
Juniors KATA IND W Piorek Klaudia POL Giebultowicz Natalia POL Korsun Daria UKR
Juniors KUMITE IND M Periteanu Maxim MDA Heger Jan CZE Lesko Bartosz POL Alaszewski Marcin POL
Juniors KUMITE IND W Bromek Adrianna POL Mogylevets Kateryna UKR Mleko Klaudia POL Korsun Daria UKR
Juniors FUKUGO M Buzinskiy Yevhen UKR Sowa Michal POL Heger Jan CZE Samulis Deividas LTU
Juniors FUKUGO W Piorek Klaudia POL Mleko Klaudia POL Mogylevets Kateryna UKR Ambrazaite Konstancija LTU
Juniors ENBU M-M Heger Jan, Slezak Miroslav CZE Bury Kamil, Ciosek Mikolaj POL Hovsepyan Grisha, Mkhitaryan Edgar ARM
Juniors ENBU M-W Mleko Klaudia, Buczek Krzysztof POL Korsun Daria, Kravets Anatolii UKR Ratkovich Olga, Alexandrov Pawel RUS
Juniors KATA TEAM M Buczek Krzysztof, Kardas Konrad, Sowa Michal POL Buzinskiy Yevhen, Gorodetskiy Maksym, Kravets Anatolii UKR Harutyunyan Harutyun, Mkhitaryan Edgar, Hovsepyan Grisha ARM
Juniors KATA TEAM W Giebultowicz Natalia, Mleko Klaudia, Piorek Klaudia POL Ratkovich Olga, Ratkovich Daniela, Chudnovskaia Valeriia RUS Ambrazaite Konstancija, Agejevaite Ana, Jankauskaite Greta LTU
Cadets KATA IND M Staszak Wiktor POL Klosek Michal POL Subbotin Anton RUS
Cadets KATA IND W Swiercz Paulina POL Cudzilo Iga POL Vasickova Dominika CZE
Cadets FUKUGO M Kusmierczyk Mikolaj POL Subbotin Anton RUS Cibulskis Mantas LTU Gabalis Domantas LTU
Cadets FUKUGO W Dietochka Mariia UKR Vasickova Dominika CZE Jankauskaite Greta LTU Penyashkina Valeriya UKR
Cadets ENBU M-M Alexandrov Pavel, Subbotin Anton RUS Klosek Michal, Lekan Mateusz POL Krasichkov Mykyta, Skibinskyi Yaroslav UKR
Cadets ENBU M-W Swiercz Paulina, Klosek Michal POL Litnitska Oleksandra, Kirsanov Kyrylo UKR DOCTOR STOP (Vasickova Dominika, Pokorny Vit) CZE